مصاحبه با مدیریت شرکت پردیس نگاران

 

مشروح مصاحبه با عبدالرسول واثقی مدیریت شرکت پردیس نگاران فارس

 آقای حاج عبد الرسول واثقی جهرمی مدیریت شرکت پردیس نگاران فارس در سال 1353 در خانواده ای مذهبی و تحصیل کرده در جهرم متولد گردید. دیپلم خود را از دانشسرای تربیت معلم شهید مدنی نی ریز و کارشناسی خود را در رشته ادبیات فارسی از دانشگاه پیام نور جهرم اخذ نمود.از سن 21 سالگی ، به سبب علاقه به ساخت و ساز وارد این عرصه گردید. علاوه بر فعالیت مستقیم در حوزه مسکن به امر مشاوره و مدیریت در این حوزه و همکاری با شرکت های بزرگ سرمایه گذاری مبادرت داشته است. هم اکنون نیز علاوه بر فعالیت در حوزه ساخت پروژه های مسکونی در جنوب فارس، در مرکز استان نیز از جهت خانه دار نمودن افراد فاقد مسکن به خصوص جوانان با شرایط آسان شروع به فعالیت نموده است. ایشان به سبب انجام امور خیریه و عمل به تعهدات شرکت بنحو احسن در بین مردم و مسئولین محلی و استانی از شهرت نیکی بر خوردار است.

• باسلام ، بفرمایید ازکجا شروع کرده اید و علت ورودتان به حوزه عمران چه بوده است؟
از سال 78 به علت علاقه به کارهای عمرانی وارد این حوزه شدم و بعد از مدتی با تاسیس شرکتی با محوریت ساخت و ساز ، مجدانه این عرصه را دنبال کردیم وا ز سال 1388 فاز جدیدی را در قالب طرح گسترده مسکن مهر با اهداف خیر و خدا پسندانه و بدون مد نظر قرار دادن بهره وری صرفا اقتصادی شروع کردیم و تا کنون نیز بر همین رویه استواریم.


• روند اجرای پروژه های مسکن مهر وکلیات این طرح از سوی دولت را چگونه ارزیابی می کنید ؟
o کلیات طرح خوب وبی سابقه بوده وبه جرات می توان گفت که ارزانترین واحد های مسکونی با آسانترین شرایط در اختیار شهروندان قرار گرفته است.با این وجود مشکلاتی درروند اجرا با آن مواجهیم که عمده آن تاخیر درپرداخت تسهیلات بانکی،افزایش قیمت مصالح وتورم موجود می باشد.


• از وضعیت مسکن درشهرستان بگویید!
o تقاضا برای مسکن بخصوص مسکن ارزان قیمت زیاد ولی به تناسب عرضه وپاسخگویی کم،خاصه اینکه عدم وجود زمین مناسب و محدودیت تسهیلات بانکی روند اجرا رابامشکلات مواجه کرده است.


• همکاری مسوولین شهری مرتبط چگونه بوده است؟
o خواستارهمدلی بیشتر مسوولین هستیم چراکه روند اخذ مجوزات ساخت وسازوپایان کارچندان رضایت بخش نیست.


• میزان کارآفرینی در مجموعه تحت نظارت شما چگونه بوده است؟
o از آنجایی که حوزه ساخت و ساز حدود 800 شغل را به صورت مستقیم و غیر مستقیم شامل می شود ، شرکت توانسته است در کنار موضوع تامین مسکن برای متقاضیان ، سهم عمده ای نیز در زمینه کار آفرینی داشته باشد که به طور متوسط روزانه حدودا 100 نفر را جذب که از این تعداد 25 نفر نیروی متخصص از فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند .


• از برنامه ها و طرح های آتیه شرکت بگوئید.
o در ادامه طرح گسترده مسکن مهر ، قصد  سرمایه گذاری  در حوزه های  نو سازی بافت های فرسوده , فروش متری مسکن و ساخت خانه هایی با معماری اسلامی ایرانی داریم .


o در رابطه با موضوع بافت فرسوده میتوان گفت که مهمترین چالش شهر های امروزی ، مشکلات خدماتی – اجتماعی و حوادث طبیعی است که شرکت پردیس نگاران علیرغم مشکلات عدیده ای که در این بخش از سرمایه گذاری وجود دارد در صدد است با تبدیل بافت کهنه و فرسوده شهری به مناطق جدید و نو و بازگشایی معابر افتخاری بزرگ در حل این معضل شهری بیافریند .


o در رابطه با طرح بزرگ فروش متری مسکن نیز همشهريان گرامي مي توانند از طريق شرکت پرديس نگاران فارس با حد اقل سرمايه حدود 500 هزار تومان صاحب يک متر مسکن شوند و هر زمان که متراژ مسکن خريداري شده توسط متقاضي به حدود 73 متر رسيد ، يک واحد دو خوابه از شرکت دريافت نمايند. حداقل 30 متر از متراژ مذکور به صورت وام مي باشد که از متراژ فوق کسر ميگردد.


o همچنین در رابطه با طرح معماری اسلامی ایرانی , شرکت پردیس نگاران فارس با الگو برداری از شاخص های موجود در بافت قدیمی و خانه های سنتی به عنوان فضا سازی و از طرف دیگر با طراحی و اجرای مدرن فضای داخلی خانه با استفاده از مصالح و تاسیسات نوین و سیستم های حفاظتی و هوشمند سعی بر آن دارد که تعامل میان سنت و نو گرایی , همراه با خلاقیت را در عمل به نمایش گذارد .

در آينده اي نزديک جزييات بيشتري از طرح های مذکور , به استحضار شهروندان گرامي خواهد رسید.

 

 


• بعنوان آخرین سوال ، اهداف عالیه و چشم انداز های شرکت را ذکر بفرمائید .
o شرکت پردیس نگاران فارس رعایت صداقت و پایبندی به اصول اخلاق حرفه ای را باور خویش قرار داده و با وقوف بر این موضوع که کارایی و اثر بخشی هر سازمانی به نحوه مدیریت و کار برد صحیح منابع انسانی بستگی دارد ، ایجاد توسعه شبکه قوی از منابع انسانی ، اطلاعاتی ، مالی و شرکاء قابل اطمینان و کار آمد را ماموریت خویش قرار داده است .


o در همین راستا تبدیل شدن به برند برتر و الگوی ساخت و ساز در زمینه مسکن مهر در سطح استان و کشور و ایجاد تمهیدات بهینه برای خانه دار شدن تمامی متقاضیان مسکن در قالب طرح های گسترده از جمله چشم انداز هایی است که با عنایت و توفیق الهی برآنیم در این مسیر گام برداریم.